AFROTURK IMPACT INVESTOR B-CORP

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !

KOLEKSİYON GAMI ELMASLAR BİLGİLENDİRME VE TALEP FORMU

EN PRESTIJLI VIP MÜCEVHERAT VARLIKLAR DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ

Sanat şahaseri emsalsiz bir mücevheratınız belkide sıradışı ölçülerde kıymetli bir taşa sahipsiniz ve bu "sıradışı değerinizi" satmak istiyorsunuz. Yada tam tersi böyle bir şeyi satın alıp ailenizide kendinizide gerçek prestij VIP mücevherat sahipleri sınıfına sokmak istiyorsunuz.

O halde bu segment tek seçeneğiniz!

Fakat her şeyden önce bu gamı diğer gamlardan ayıran “emsalsiz ve extreme VIP mücevherat” tabirini neden aldığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Örneğin Picasso tabloları. Herhangi bir sanat galerisinden yada hatta en pahalılarını satan dahi olsa bir tablo dükkanından alabilirmisiniz? Evet sıra dışı kabul edilen eserler ancak müzelerde yada prestijli koleksiyoner ailelerde bulunabilir. Bu noktada bir detayın altını çizmekte fayda var. Ne kadar emsalsiz dersek diyelim tüm metaların bir değeri vardır ve değerini bulduğu anda satılırlar. Geriye sadece 2 sorunun yanıtını bulmak kalır:

1) Değerlemeyi kim yapar

2) Nerede alınır ve satılır

İşte bu 2 sorunun yanıtı, SMERIA’nın size bu hizmeti verme gerekçesidir. Biraz daha açmak gerekirse. Prestij VIP şahaser mücevheratların değerlemesi GIA, IGA, HRD vs labratuarlarında yapılmaz. Onlar sadece gemoloji sertifikası veren analiz şirketleridir. Değeri hakkında bir gemoloğa fikrini sorduğunuzda size ancak birkaç karata kadar referans fiyatlama yapan Rapaport üzerinden fikir beyan edebilir. Sıradışı mücevherat yada değerli taşların az sayıda değerleme kuruluşu vardır ve her kapısını çalana hizmet vermezler. Referans ilişkilere sahip oldukları koleksiyon servis sağlayıcılarla vede farklı prosedürlerle değerleme servisi verirler. Ve ancak bu sıra dışı değerleme uzmanlarının verdiği referans fiyatlar müzayede şirketlerince kabul edilirki; her müzayede şirketi Prestij VIP şahaser mücevheratlarıda işleme almaz alamaz.

Dolayısıyla SMERIA, uzun yılların getrdiği tecrübe ve küresel prestijle Christies ve Sothebys müzayede şirketleri nezdinde emsalsiz mücevheratlarınız için size özel müzayedeler organize etmekte ve sadece bu ikisinin kabul ettiği değerleme kuruluşlarıyla çalışmaktadır.

Bu özet açıklamayı yaptıktan sonra izninizle en kısa şekliyle prosedürü adım adım anlatalım:

(SATIŞ İÇİN)

1- VIP ürünüze mücevherat experlerimiz nezdinde ön etüt yapıyoruz

2- Kontrat yapıyoruz

3- Spesifik müzayede değerleme raporunuzu alıyor yada sizin adınıza organize ediyoruz (Honkkong yada İsviçre)

4- Müzayede altyapısını kuruyoruz

5- Değerleme raporunun üzerinde satış işlemini sağlıyoruz

ÜCRETLENDİRME POLİTİKAMIZ

1- Ön Etüt: € 50

2- Değerleme Raporu: n/a (Değerleme kuruluşu belirler)

3- Müzayede Altyapısı: Maliyetler ( € 1,000 )

4- Komisyonumuz: Değerleme raporunun üzerindeki ralamın % 35’i

SORULARINIZ İÇİN 24/7 HAZIRIZ


RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

-

: Omn Portal

AFROTURK FACEBOOK PAGE