AFROTÜRK

 

                             

                                  TÜRKÇE  ENGLISH

Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre

İDARİ MEKANİZMAMIZ

AFROTURK idari mekanizması kazan-kazan ilkesi ve Yönetici-Ortaklık ( PAMs ) modeli üzerine yapılandırılmıştır. AfroTurk'e has olan bu model iktisadi yatırım komiteleri ve sosyal yatırım komiteleri kapsamında oluşturulmuş Enerji, Endüstri, İnşaat, Finans, Lojistik, Hukuk - Eğitim, Pr ve Hijyen komitelerinin danışma kurulları ve ülke temsilcilerinden oluşmaktadır.

Planlanan sosyal yada iktisadi bir proje ilgili komitenin danışma kurulu ve projenin gerçekleşeceği ülke temsilcisi tarafından yürütülür. Bu bağlamda danışma kurulu üyeleri ve ülke temsilcisi eşit oy, hisse, sorumluluk ve kar paylaşımına sahiptir. Projenin getireceği net karın % 80'i bu hissedarlar arasında paylaşılırken, % 20 si diğer AfroTurk PAMs'ları arasında eşit olarak dağıtılmaktadır.

Proje hissedarı olan PAMs'lar projeyle ilgili tüm ön etüt, çalışma ve araştırma maliyetlerini eşit olarak üstlenmektedirler. Bu maliyetler proje maliyeti olarak kabul edilip, toplam gider kalemine işlenmektedir.

Projeler ve kanuni hissedar yapısı İktisadi Projeler söz konusu olduğunda ilgili destinasyonda kurulacak şirket kapsamında gerçekleştirilmekte yada AfroTurk üyesi taşeron firmayla yapılan protokolle şekillendirilmektedir. Sosyal projelerde de iki tür yürütme metodu bulunmaktadır. Birinci metod bizzat kurulan ve/yada protokolle şekillenen ortaklıkların sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirilmesidir. İkinci metod PAMs üyeleri/komiteleri ve sosyal proje için işbirliği yapılacak sivil toplum kuruluşu ile yapılacak protokol nezdinde yürütülmesidir.

PAMs sorumluluk ve ilgi alanına girse dahi projede yeralmamakta özgür olup; sorumluluk alanı dahilinde kabul edilebilir bir mazereti olmaksızın 2 kez üst üste proje çalışmasında aktif rol almayan PAMs ın üyeliği düşürülmektedir.

İdari mekanizmaya dahil edilecek PAMs adaylarında şu nitelikler aranmaktadır:

1. Üniversite mezunu

2. En az iki yabancı dili konuşabilen ve yazabilen

3. Mesleğinde en az 5 yıllık tecrübe

4. Yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymemiş olması

5. Bulunduğu bölgenin mülki idare, sivil toplum ve kanaat önderleriyle iyi ilişkilere sahip olması

6. Telefon, faks, internet ve pasif toplantı imkanlarına sahip bağımsız ofisi olması

7. US$ 5,000 giriş bedeli ödemesi yada o tutarda hizmet üretmesi

 

Haber ve Duyurular
ATASA 2063 AJANDASI VAADİMİZDİR
Tarih: 03/12/2013
Ajanda 2063 hem vizyon hemde eylem planıdır. Ortak değerler ve kader çerçevesinde m&... Devamını oku...
YENİ YAKLAŞIM
Tarih: 31/08/2013
1999-2008 döneminde Afrika-Türk toplumları arasında sosyokültürel ve ekon... Devamını oku...

   TÜM HABERLER
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal